Shrnutí provozu sítě a nový systém podpory

Po prvních dvou měsících fungování sítě by nebylo na škodu shrnout poznatky z provozu:

  • Nová konektivita (což je připojení celé sítě do internetu) je naprosto dostačující. Zatížení sítě dosahuje ve špičce maximálně na 40Mbit, takže rezerva je stále více než dostatečná.
  • Některé původní vysílače neustáli navýšení rychlosti pro koncové zákazníky. Po jejich výměně za novou technologii je kapacita vysílacích bodů naddimenzovaná.
  • S ohledem na lepší stabilitu spojení jsme vybudovali další 4 vysílací místa.
  • V plánu máme v nejbližší době vybudovat další body v nových lokalitách. Kde to bude zatím psát nebudu, konkurence číhá  🙂
  • Slabším článkem jsou některé starší typy klientských zařízení, které nedokáží komunikovat vyšší rychlostí. Reálná propustnost těchto zařízení je cca 14Mbit. Pokud někdo nutně nyní potřebuje navýšit rychlost, napište, provedeme výměnu.
  • Uvedli jsme do provozu monitoring sítě, který nás informuje o stavu všech zařízení v síti. Pokud někde dojde k problému, víme o tom většinou dříve než zákazník a ve většině případů ho odstraníme, aniž by si toho někdo všiml. Někdy je ovšem fyzická přítomnost nutná-vypadlý adaptér ze zásuvky prostě vzdáleně řešit nejde 🙂 Díky tomu se nám podařilo odhalit u jednoho zákazníka škodlivý software (trojský kůň).
  • S ohledem na množství příchozích požadavků ze strany zákazníků jsme taktéž zprovoznili systém podpory (ze sítě SousedoviceNET tedy žádný, ale nemáme na starosti jen tuto síť). Je dostupný na adrese: http://helpdesk.sousedovice.net

Tím bych vás chtěl požádat, aby veškeré požadavky, otázky apod. směřovali přes HELPDESK. Opravdu není v našich silách přijmout denně přes sto telefonních hovorů. Snadno se totiž zapomene, kdo a co po vás před pěti minutami chtěl.

Dotaz lze zaslat i velmi jednoduše emailem na adresu helpdesk@sousedovice.net.

Děkujeme za přízeň a zůstaňte s námi 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky , a jeho autorem je Benny. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.